מאמרים

לאן אתה פונה כשהעסק שלך צריך כסף?
29.06.2017

 

פעם, הבנק היה הגורם היחידי שנתן הלוואות לבתי עסק ואנשים פרטיים שנצרכו לעזרה בתזרים המזומנים לעסק. כיום, עם התפתחות הטכנולוגיה והתקדמות הרגולציה התפתח שוק לגיוס אשראי גם באמצעות גופים שאינם בנקים. השוק הזה מכונה שוק האשראי החוץ בנקאי ועל מנת להכיר אותו טוב יותר ריכזנו עבורכם מספר יתרונות של שוק זה.

הסיבות לפנות לגופים שאינם בנקים על מנת לקבל הלוואה או מימון הן שונות ונכללות בהן בין השאר:

  1. בעיות שמערים הבנק על קבלת הלוואה
  2. צורך בביטחונות גבוהים
  3. תנאי אשראי לא טובים

עבור בתי עסק רבים, אשראי חוץ בנקאי מהווה פתרון מתאים לבעיות מימון שונות ועל מנת לבחון את מגוון האפשרויות הרבות יש תחילה להכיר אותן ואת היתרונות הטמונים בכל אפשרות. במאמר שלו, כותב שי באב"ד, מנכ"ל משרד האוצר, כי אחת הסיבות המרכזיות לכשל בית עסק הוא היעדר מימון

"ובעיקר היעדר אשראי או אשראי יקר מדי שאינו מאפשר להם לפתח את עסקיהם"

עבור חברות רבות מקור המימון חוץ בנקאי יכול להיות חבל הצלה ממש, או פשוט פתרון מעולה בזמן הנכון. ריכזנו עבורכם את היתרונות המרכזיים של מימון אשראי חוץ בנקאים על מנת שתוכלו להכיר ולבחון בצורה מושכלת את אפיק המימון הזה.

  1. מימון בנקאי דורש ערבויות רבות תמורת מתן אשראי לעסקים בעוד אשראי חוץ בנקאי הוא גמיש יותר ולא נדרשות ערבויות משמעותיות.
  2. מימון בנקאי טומן בחובו בירוקרטיה רבה ועיסוק משמעותי בתהליכים אדמיניסטרטיביים. עצם העובדה שמדובר בעבודה מול גוף גדול מאד מכתיבה עיסוק רב בתהליכי אדמיניסטרציה.
  3. שירות לעסקים מחברות חוץ בנקאיות לרוב טוב בהרבה מהשירות אליו רגילים בתי העסק מהבנקים.

המימון החוץ בנקאי בישראלי מורכב מחברות וגופים רבים אשר נותנים אשראי לעסקים. על מנת לבחור את מקור האשראי המתאים ביותר לך חשוב להכיר מגוון פתרונות ולבחור את הפתרון המתאים ביותר לסוג הפעילות, אופי התזרים, צרכי העסק, מסגרת האשראי והגמישות הנדרשת.

לרוב, מימון חוץ בנקאי ניחן ביתרונות רבים ובשנים האחרונות השוק צומח וגדל, בעיקר בעקבות ההכרה של בתי עסק כי המימון הבנקאי איננו החלופה היחידה לאשראי.

לפרטים נוספים